GET PROMOPACK

CZ

Brněnská kapela Kandar vznikla v roce 2015 jako grindový projekt Dekubitus, který byl založen bubeníkem Denisem (Space Hamster, Mincing Fury…) a kytaristou Kubýkem (Somnus Aeternus). Po krátkém čase oslovili svými skladbami vokalistu Topiho (ex Mincing Fury…, ex Pigsty) a ten, zaujat tímto projektem, kývnul. Kapela následně připravovala materiál na nahrávání debutového alba „Groovy“ a v říjnu 2015 se potkává se slovenským srdcařem Martinem, který se ujímá basy, kapela je kompletní!

Debut „Groovy“ byl nahrán v Davos Studiu a vyšel u firmy Bizarre Leprous Production v červenci 2016, přičemž bezprostředně po jeho vydání následovalo několik vystoupení, z nichž vrcholným bylo pro kapelu představení na tehdejším ročníku Obscene Extreme Festival v Trutnově.

Během příprav druhého alba „Tromaville“, jehož vydání je plánované na léto roku 2018, si kapela zahrála na mnoha akcích jak v ČR, tak v zahraničí (Slovinsko, Chorvatsko). Rok 2018 se vyznačuje též dalším milníkem v historii kapely, a tím je předskakování grindovým legendám Napalm Death v Uherském Hradišti ve vyprodaném klubu Mír.

EN

Grindcore band Kandar from Brno started in 2015 as grindcore project Dekubitus, which was set up by drummer Denis (Space Hamster, Mincing Fury…) and guitarist Kubýk (Somnus Aeternus). After few rehearsals duo reached out to vocalist Topi (ex Mincing Fury…, ex Pigsty). He was excited about the material and accepted the invitation. Then they met Slovak die hard grindcore fan Martin during  the preparations for debut album „Groovy“ and he started to play bass and the line up was complete. That was during the Autumn 2015.

Album „Groovy“ was recorded in Davos Studio (Vyškov, CZ) and was released in July 2016 by Bizarre Leprous Productions. Band played several gigs after the release and one of the top was Obscene Extreme Festival in Trutnov in the same year.

Band is preparing songs for second release „Tromaville“ (planned release in Summer 2018) since then and meanwhile they played gigs in Czech Republic, but also abroad (Slovenia, Croatia). One of the most important gig in 2018 was being the support band for legendary Napalm Death in sold out club Mír in Uherské Hradiště.