BLOOD DUSTER Menstrual Soup SHAPED MCD

 

… killer old skull release from 1991! Aussie gore grind band No.1 put their demo Menstrual Soup on shaped disc! Only limited quantitty for selling!

 

 

 

01. Knee deep in menstrual blood
02. Ted
03. Dr. Arteiry
04. Dirty Platter...
05. Swine in Shit

 

<blood_duster_track_2.mp3>

<blood_duster_track_3.mp3>

 

 

REVIEWS:

 

Attention; ce stuff n'est pas un nouveau BLÖOD DUSTER! Si vous espérez une nouveauté de ce groupe Australien de Grind'n'Roll vous serez déçu! Il s'agit là de la réédition des premières démos Ep du groupe! En l'écoutant pour la première fois, je n'avais pas fait gaffe et ai vérifié 2-3 fois que c'était bien du BLÖOD DUSTER!

Si aujourd'hui ce groupe est à fond dans le Grinding Death tendance Rot'n'Roll, au départ il s'agissait de toute autre chose. Ainsi, à ses débuts, BLÖOD DUSTER était-il un groupe de Grind Gore fort banal mais efficace! Ce disque renferme 6 titres (dont une intro érotique) de Grind Gore de base influencé par CARCASS époque "Symphonies of Sickness"... rien, de bien exceptionnel en somme puisqu'il existe de centaines de milliards de tribute bands aux Gods of Grind!

Donc, "Menstrual Soup" offre du Gore Grind tout ce qu'il y a de plus classique: on patauge dans la tripaille et les boyaux... du mid-tempo qui peut rappeler le "Emetic Cult" d'HAEMORRHAGE, des vocaux zombifiés guttural à souhait... Voilà à peut prêt tout ce qu'on peut dire du vieux BLÖOD DUSTER. C'est pas mal! Mais malgré tout, on sent poindre le feeling "Rock"qui sera plus tard développé par le groupe et qui en fera toute l'originalité... Ces petits passages presque-Rock sont un peu comme les croûtons qui flottent à la surface de ce bol de "Menstrual Soup"! Miam!
La prod' de ce Ep... bah, comme pour la musique: du CARCASS époque "Reek of Putrefaction!" Un son pâteux, mais cultissimo!

Une sortie pas forcément indispensable sauf si vous êtes fans des anciens CARCASS ou que vous êtes des inconditionnels de BLÖOD DUSTER... Pour les autres, je leur conseillerais plutôt "Cunt"

Note : 4.5/10

http://www.vs-webzine.com

 

BLOOD DUSTER: Menstrual soup (BIZARRE LEPROUS PRODUCTION, 2004)

A Blood Duster tudtommal egy korai ausztrál gore/death, gore/grind banda, a „Menstrual soup” pedig az első, mára már igencsak ritkának számító demójuk volt, melyet most luxus-kivitelű picture-bakeliten jelentetett meg a Bizarre Leprous. Az itt meghallgatható hat track (amiből egy intró, ennek semmi köze a zenéhez) egy közepes gyorsaságú, lehangolt, olykor pattogós, nem kimondottan komplex riffelésű, de rendkívül brutális muzsika, mely hagyományosan otromba, mély, öblös gore-vokálokat tartalmaz. A gore-énekest megtámogatja még egy klasszikus thrash torok is, kinek hangja Araya és Petroza közé tehető. A zene mellesleg kimondottan metal-os, nem csak az úgy nevezett eszenciális „hyper-blasting”-ból, vagy „guturális slaying”-ből áll, ugyanis meg kell említenem a demó gerincét adó 3. 4. 5. track-eket (bocs, de nem állnak rendelkezésre a dalcímek), amelyek rednkívül jó keverékét adják a power/thrash metal-nak és a grind-nak.

Ez a lemez egy egész jó zenét tartlamaz, kár hogy már száz ilyet hallottam. Persze-persze, ez egy régi banda első demója, nyiván nem ők nyúlják a többit, hanem talán fordítva…

Oral Climax Fanzine (Hungary)

 

 

Blood Duster - Menstrual Soup    ( Bizarre Leprous Prods )
Actually, this is an picture EP taken from the old rare demo but come with
new mastering, this release is limited edition because the label only press
for 500 copies. "Menstrual Soup" ...what a fucking great title from Aussie
porn kings BloodDuster, one of pioneer of gore n' roll banner. Here you will
listen to their first original concept, I would liek to say that Napalm
Death "Harmony Corruption" was there on their blood vein, then if I take a
comparation with all the latest albums like "Cunt", BloodDuster has keep and
stay in the path from their musical direction, mean that they are so solid
and never change the style 180 degree. Just catch this cult grind picture EP
!!
rating point 10/10

http://www.hyperblast-universe.tk

 

 

BLOOD DUSTER – Menstrual Soup CD

(Bizarre Leprous ´05 – 19:41)

 

Poláčkovi se zase podařil psí kousek. Po třinácti letech na EP reinkarnovat vůbec první (a pro mě na dlouhou dobu zásadní) splašek prasáků s Austrálie BLOOD DUSTER, tomu se říká kumšt. A po čtrnácti letech to všechno přenést na krásný shape dic, to je další maso. Dle Romanových slov šel vinylový výlis značně na dračku a aby se dostalo i na ty kdo gramofon nevlastní, je tady CD s dávným receptem na menstruační polévku, kdy potřebné suroviny je třeba i seškrábat ze zdi. K „Menstrual Soup“ jsem se poprvé dostal už bratru před deseti lety, hltal každý postup a přes jeho údernou jednoduchost a z pohledu dneška staromilskou vydýchanost si nemyslím, že v tunách příchodu „nových“ kapel by se doma realizace rok 2004 minula zvlášť potrefeným účinkem. Přesto berme letopočet vzniku jako skutečný návrat na začátek devadesátých, kdy v žánru gore/grind s ovanem death metalu stěžejním kladivem mlátili CARCASS, od nichž se BLOOD DUSTER lecčemu přiučili. V jednom dobovém rozhovoru kytarista a zpěvák Troy (tříčlennou sestavu dále doplňuje basa a bicí, přičemž o tři hlasové rozsahy se podělili všeci) téměř detailně popisoval, jak ukrutně vzrušující je spatlat demo v alkoholovém oparu za nějakých 16 hodin, a to navíc pár měsíců po vzniku kapely. Jak neseriózní je pak sledovat jeho bleskurychlý prodej hlavně v tom smyslu, že od nahrávky nic nečekali a nijak si nevěřili. Avšak stálá funkčnost podepřená výlisem čtyř alb a především oplzlých keců na všechny světové strany je důkazem, kterak popohnat zmrzačené sebevědomí.

Šest songů s mínusem intro hekačky a poslední fazónou „Swine In Shit“ (za vřeštění čuníka budete zavčasu vtaženi na dvorek k vesnické zabíjačce) dokazuje, že ani rychlík se neubrání zpoždění a grind bordel o skladbové délce nad dvě i tři minuty je tak protěžkáván např. melodickou kytarou. Netřeba svolávat 100% zvuk a kdovíco dalšího. „Menstrual Soup“ je prostě bránou jedné epochy, která se měla sakra dobře a s podobně nahulenými částmi přetrvá napořád. Ještě se tak hecnout a znovu vydat „Fisting The Dead“, EP z roku 1993.

(upravená verze z čísla 14, recenze na EP „Menstrual Soup“)

Herdron

www.paratmagazine.com